Idealny wystrój biura w domu? Pomogą Ci nowoczesne meble gabinetowe!


Idealny wystrój biura w domu? Pomogą Ci nowoczesne meble gabinetowe!
Dodano: 2019-01-30

Idealny wystrój biura – marzą o nim nie tylko przedsiębiorcy, zatrudniający dziesiątki lub setki pracowników, ale również freelancerzy, tworzący przestrzeń do pracy w swoim domowym zaciszu. „Idealny” to określenie, zawierające w sobie trzy podstawowe cechy, jakie powinna posiadać aranżacja biura, a więc funkcjonalność, wygodę oraz estetykę. Kiedy brakuje choć jednego z tych elementów, mogą pojawić się problemy z efektywnością i samopoczuciem, dlatego też niezbędny będzie przemyślany projekt biura. O co musisz zadbać? Sprawdźmy!

Indywidualny wystrój biura, czyli po pierwsze – styl!

Nowoczesne biuro w domu – to brzmi dumnie prawda? Osiągnięcie optymalnego efektu nie jest trudne, jednak konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka bardzo istotnych elementów, wśród których na pierwszym planie jest odpowiedni styl. Aktualnie bardzo pożądane wśród osób chcących zadbać o właściwy wystrój biura są rozwiązania minimalistyczne, w których stawia się na wszędobylską biel, wiele elementów transparentnych, które powiększają optycznie przestrzeń oraz oszczędność w dodatkach oraz meblach. Ty jednak, chcąc zadbać o idealny wystrój biura, nie musisz kierować się trendami i możesz postawić na to, co najbardziej lubisz.

Jak urządzić biuro według własnych upodobań? Wybierając ulubione warianty kolorystyczne mebli i ścian, stawiając (lub nie) na roślinność, która potrafi znacznie wpłynąć na estetykę wnętrza i w końcu – wybierając ulubione dodatki. Plakat, obraz, półka z książkami – wybór jest bardzo duży, a Ty, korzystając z tych rozwiązań, które lubisz, możesz uzyskać odpowiedni efekt. Pamiętaj, że to, jak urządzisz biuro, zdecyduje o Twoim komforcie pracy i codziennym samopoczuciu.

Domowe biuro musi mieć odpowiednie meble. Czyli jakie?

Estetyka oraz ergonomiczność mebli, jakie uzupełnią Twoje domowe biuro to absolutna podstawa. Najważniejsze są oczywiście biurka i fotele, które muszą być meblami typowo biurowymi, a więc przeznaczonymi do pracy. W dzisiejszych czasach producenci, tacy jak Dobra Forma czy Humanscale potrafią tworzyć rozwiązania adekwatne do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników – zarówno pod kątem estetyki, jak również ergonomii, dlatego nie powinieneś mieć dużego problemu z wyborem tego, co będzie dla Ciebie najlepsze. Zwróć uwagę na wysokość biurka, wygodę i możliwość regulacji fotela (wysokość, kąt oparcia), a także materiały, z jakich zostały stworzone. Mocne biurko biurowe z dębu pozwoli służyć Ci będzie dłużej niż takie, wykonane z materiałów drewnopochodnych, dlatego zwykle nie warto kierować się ceną, ale jakością mebli.

Czy warto postawić na ekskluzywne meble gabinetowe?

Oferowane przez wspomnianych wyżej producentów ekskluzywne meble gabinetowe to rozwiązania tworzone zgodnie z oczekiwaniami współczesnego użytkownika. Posiadają więc odpowiednie wymiary, ponadprzeciętną trwałość, są funkcjonalne, a przy tym imponują swoim stylem. I są różnorodne, dzięki czemu zyskasz możliwość zindywidualizowania swojej przestrzeni pracy wybierając dokładnie to, co odpowiada Ci pod kątem wizualnym.

Gdzie urządzić biuro w domu?

Oczywiście zanim podejmiesz decyzję o zakupie mebli, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie „gdzie urządzić biuro w domu?”. O ile posiadasz w swoim mieszkaniu lub domu wolny pokój, nie będziesz mieć problemu z wyborem, jednak większość z nas takim pomieszczeniem po prostu nie dysponuje. Konieczne jest więc poszukiwanie alternatyw.

Biuro w domu nie musi być osobnym pomieszczeniem. Oto przykład, jak pomysłowo i komfortowo urządzić sobie przestrzeń do pracy.

W przypadku braku wolnego pomieszczenia, musisz znaleźć miejsce, które będzie odosobnione i pozwoli Ci skupić się na pracy. Z tego też powodu wiele osób odrzuca biuro w salonie, a więc pomieszczeniu użytkowanym przez większość domowników. To jednak nie jedyny problem – nawet jeżeli salon jest wolny, ponieważ w godzinach Twojej pracy domownicy są poza domem, trudnością może okazać się dopasowanie mebli biurowych do wystroju salonu. Zbawieniem może okazać się więc sypialnia lub poddasze – szczególnie w tym drugim przypadku możliwości aranżacji jest wiele.

Meble gabinetowe to nie wszystko, czyli zadbaj o dodatki!

Drugi plan, podobnie jak meble gabinetowe, ma bardzo duży, o ile nie decydujący wpływ na wystrój biura, dlatego pamiętaj o dodatkach, które tworzą komfortową atmosferę w Twoim miejscu pracy. Pamiętaj więc o odpowiednim oświetleniu – zarówno sufitowym, jak i biurkowym, szafkach ściennych, które będą idealnym miejscem na drobne, ale istotne dla Ciebie przedmioty, tablicy magnetycznej, na której umieszczać będziesz plan działania czy koszu na śmieci. No i zwróć uwagę na wspomniane wcześniej dekoracje, pamiętając jednocześnie, by nie przesadzić z ich ilością lub różnorodnością, ponieważ mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

Biuro w domu – warto czy nie?

Jak najbardziej, a stworzenie własnego miejsca pracy w oparciu o zasady ergonomii oraz przy wykorzystaniu najbardziej estetycznych rozwiązań, pozwoli Ci uzyskać wystrój biura, dzięki któremu praca będzie przebiegać efektywnie i bezproblemowo. Pamiętaj, że dla chcącego nic trudnego i nawet jeżeli nie posiadasz całego pomieszczenia na biuro w domu, możesz stworzyć swój mały kącik do pracy. Najważniejsze, by dawał Ci wygodę i odpowiadał Twoim preferencjom.