Zaskocz klienta już na wejściu, czyli nowoczesne meble recepcyjne.


Zaskocz klienta już na wejściu, czyli nowoczesne meble recepcyjne.
Dodano: 2019-01-14

Współcześni przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest prestiż firmy, dlatego muszą zadbać nie tylko o wystrój biura, ale również odpowiednie meble recepcyjne. To właśnie recepcja jest miejscem, które pierwsze odwiedzi klient i na podstawie jego wystroju wyda pierwszą opinię na temat firmy. Jeżeli miejsce to będzie wystarczająco eleganckie, zwiększy się prawdopodobieństwo tego, że uzna on Twoją firmę za godną zaufania i podjęcia współpracy. Sprawdźmy więc, na co warto zwrócić uwagę, kupując meble recepcyjne i jak stworzyć komfortowy wystrój firmowej recepcji.

Meble recepcyjne – dlaczego są tak ważne?

Wspomnieliśmy we wstępie o prestiżu firmy, ponieważ inwestując w odpowiedniej jakości meble recepcyjne, można budować go już od drzwi wejściowych, co ma ogromny wpływ na to, czy klient uzna firmę za godną zaufania. Nowoczesny, elegancki wystrój, komfort panujący w pomieszczeniu oraz reprezentacyjne dodatki potrafią wywrzeć bardzo duże wrażenie i spowodować, że klient już od pierwszej wizyty poczuje się doceniony. Meble recepcyjne pokazują klientowi oraz partnerom biznesowym, że firma chce zadbać o nich jak najlepiej – i to już po pierwszych krokach postawionych przez nich w siedzibie firmy.

Jednak meble recepcyjne i meble biurowe to nie tylko prestiż. Tworzą one odpowiednie warunki pracy dla recepcjonisty i dają możliwość komfortowego oraz w pełni bezpiecznego wykonywania zadań. Muszą więc być nie tylko eleganckie, ale również ergonomiczne, by pracownik mógł osiągać odpowiednio wysoką wydajność podczas pełnienia swoich obowiązków.

Jak urządzić recepcję – wybieramy meble do recepcji!

Recepcja jest pomieszczeniem, które składać się może z wielu rozmaitych mebli oraz dodatków. Muszą się w niej znaleźć nie tylko typowe meble do recepcji, które pozwolą skutecznie obsłużyć klienta i zapewnić komfort pracownikowi, ale również inne – np. meble gabinetowe. Warto pamiętać, że recepcja to często miejsce, w którym klient będzie musiał chwilę zaczekać, np. na umówione spotkanie – należy więc stworzyć mu do tego komfortowe warunki, inwestując w odpowiednio wygodne fotele czy stolik, przy którym będzie mógł skosztować firmowej kawy. W co warto zainwestować?

Najważniejsze – lady recepcyjne

Absolutnym fundamentem odpowiednio wyposażonej i funkcjonalnej recepcji są oczywiście lady recepcyjne. To właśnie one wytyczają granicę pomiędzy miejscem pracy recepcjonisty, a przestrzenią stworzoną na potrzeby osób odwiedzających siedzibę firmy. Lady recepcyjne muszą być reprezentacyjne, posiadać odpowiednie wymiary i zostać dopasowane do innych elementów recepcji. Są elementem wyposażenia, na które klient zwraca uwagę w pierwszej kolejności, a więc ich atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalność, powinny być dla Ciebie priorytetem w urządzaniu siedziby swojej firmy.

Jaki masz wybór? Bardzo duży! Możesz wybierać rozmaite kształty, wymiary, warianty kolorystyczne, style wykończenia, a nawet rodzaj materiału, z jakich wykonane zostały lady recepcyjne. Zgodnie z własnymi upodobaniami, możesz postawić na rozwiązania klasyczne albo nowoczesne, które zrobią wrażenie na kliencie. Pamiętaj również o tym, by lada recepcyjna była odpowiednio wyposażona i zapewniała komfort pracy recepcjonisty – spędzi on przy niej wiele godzin, w związku z czym musi być w pełni funkcjonalna.

Dla wygody recepcjonisty – wygodny fotel biurowy

A skoro mowa już o komforcie pracy recepcjonisty – warto zadbać o wygodny fotel biurowy, który będzie posiadał regulowaną wysokość oraz kąt oparcia. Fotel biurowy pozwala nie tylko na wykonywanie swoich zadań w odpowiedniej, komfortowej pozycji. Jego właściwy dobór ma również niebagatelny wpływ na stan kręgosłupa oraz krążenie, dlatego warto zapoznać się z ofertą najlepszych producentów tego rodzaju wyposażenia, którzy dbają zarówno o ekskluzywność swoich wyrobów, jak również ich ergonomię.

Nie tylko lady recepcyjne i fotele biurowe!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ogromny wpływ na wystrój i funkcjonalność recepcji, mają również inne meble, które służyć będą klientowi – np. podczas oczekiwania na spotkanie z pracownikiem firmy. Warto więc zadbać o jego komfort, inwestując w elegancki stół i wygodne fotele, na których oczekiwanie będzie bezbolesne nawet dla tych najbardziej niecierpliwych osób.

W tym przypadku wybór również jest bardzo duży – możesz postawić na eleganckie stoliki kawowe, różnego rodzaju krzesła, fotele, a nawet sofy, zainwestować w wyposażenie do parzenia kawy i wiele innych. Dzięki dodatkom jeszcze lepiej zadbasz o prestiż swojej firmy i wywrzesz pozytywne wrażenie na klientach – a to pierwszy krok do podjęcia owocnej, długofalowej współpracy.

Zadbaj nie tylko  meble do recepcji, ale również wystrój i oświetlenie!

Przedstawiciele firm, chcący stworzyć jak najlepszy wystrój biura oraz recepcji, skupiają się przede wszystkim na ekskluzywności mebli, zapominając o dwóch bardzo istotnych szczegółach – jednolitym wystroju oraz odpowiednim oświetleniu wnętrza. Pamiętaj o tym, by wszystkie elementy pasowały do siebie, bo w przeciwnym wypadku nawet najbardziej nowoczesne i luksusowe meble nie pozwolą Ci uzyskać odpowiedniego efektu. Zainwestuj w oświetlenie sufitowe, punktowe i eleganckie lampki, które nie tylko uczynią przestrzeń funkcjonalną, ale również pozytywnie wpłyną na jej estetykę.

Jeżeli chcesz wybrać najlepsze meble recepcyjne, sprawdź oferty producentów, wchodzących w skład marki Polska Grupa Meblowa. Reprezentujemy najlepsze na rynku marki, które pozwolą Ci stworzyć komfortową i elegancką przestrzeń, a także postawić na meble do recepcji, które zachowają swoją estetykę i funkcjonalność na przestrzeni wielu lat!