Do widzenia 2018! Podsumowanie roku Polskiej Grupy Meblowej


Do widzenia 2018! Podsumowanie roku Polskiej Grupy Meblowej
Dodano: 2018-12-31

2018 to dla nas rok wyjątkowy. Chociaż dopiero w maju oficjalnie przywitaliśmy się z Wami, prace nad Polską Grupą Meblową trwały już od dłuższego czasu. Zróbmy więc podsumowanie minionego roku.

Co przyniósł nam 2018? Przedstawiamy Wam skrót najważniejszych działań, sukcesów i wydarzeń.

Wydarzenia

Forum Ekonomiczne w Krynicy, podczas którego zaprezentowaliśmy nasze stoisko oraz wzięliśmy udział w dwóch panelach dyskusyjnych. Na stoisku swoją premierę miały panele ścienne WAVE. Nie zabrakło również paneli ściennych ORIGAMI z efektownym przejściem w panele sufitowe, a także stołu konferencyjnego i lady recepcyjnej. Nieodłączną częścią naszego stoiska były interaktywne aplikacje z użyciem wirtualnej rzeczywistości.

✅ Wzięliśmy udział w pierwszych targach zagranicznych. Zaczęliśmy z rozmachem, ponieważ miały one miejsce w Katarze podczas wydarzenia Project Qatar. Na miejscu mieliśmy przyjemność zaprezentować naszą ofertę mebli oraz najnowszych technologii.

✅ Zaraz po Forum Ekonomicznym w Krynicy otrzymaliśmy zaproszenie na Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi. Właściciel naszej marki – Dawid Urban został zaproszony do udziału w sesji inauguracyjnej. Na to wydarzenie przygotowaliśmy również stoisko, na którym zaprezentowaliśmy nasze możliwości w zakresie branży meblarskiej i technologicznej.

✅ Cały rok obfitował w wydarzenia meblarskie, gospodarcze oraz technologiczne. Braliśmy udział w spotkaniach w Polsce i za granicą. Do najważniejszych możemy zaliczyć m.in. rzeszowski Kongres 590, Downtown Design w Dubaju, a także AWE – Augmented World Expo w Stanach Zjednoczonych.

Sukcesy

✅ Zakwalifikowaliśmy się do Akceleratora Eksportu Branży Meblarskiej organizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. Ideą Akceleratora jest połączenie działań PFR, jego partnerów oraz firm z branży meblowej, w celu wzmocnienia ich pozycji w skutecznym prowadzeniu ekspansji zagranicznej. Do udziału w programie dostało się 21 firm, a wśród nich nasza marka Dobra Forma.

✅ Koncepcja naszej marki otrzymała wyróżnienie w konkursie 50. Kreatywnych w Biznesie organizowanym przez Brief.pl. Konkurs ten stawia na innowacje i nieszablonowe rozwiązania w biznesie, nagradza za nieustanne poszukiwanie nowych możliwości rozwoju i konsekwentne budowanie marki.

✅ Właściciel i pomysłodawca naszej marki Dawid Urban zdobył nagrodę Anioła Biznesu Roku podczas Investment Forum & Awards Gala, która odbyła się w Warszawie pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

✅ Zaangażowaliśmy się w projekt Polska Wystawa Gospodarcza. Obecność 3R Studio Mobile na organizowanej z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy zapowiedzi, jak i możliwość udziału w tej przyszłorocznej, już właściwej Powszechnej Wystawie Gospodarczej to dla nas szczególne powody do dumy. Na zapowiedź Polskiej Wystawy Gospodarczej 2019 przygotowaliśmy cztery aplikacje. Dwie z nich stworzone zostały z użyciem technologii rozszerzonej rzeczywistości

Działania

✅ Z okazji Dnia Dziecka zdecydowaliśmy wziąć udział w akcji #DzisPracujeDlaDzieciakow organizowanej przez fundację Siepomaga. Naszym zadaniem było wykonywanie swojej pracy z myślą o dzieciakach i przeznaczenie wypracowanej dniówki na rzecz fundacji. Zebrane środki Siepomaga przeznaczyło na organizację wakacji dla chorych dzieci.

✅ Swoimi działaniami staramy się brać udział w akcjach charytatywnych, ale także promować zdrowy styl życia. Przez cały rok wspieraliśmy różne wydarzenia i drużyny sportowe. Wzięliśmy pod nasze skrzydła między innymi zespoły piłkarskie i biegowe, a wśród nich ActivRun Namysłów, Cross Ostrzeszowski, Bierutowską Grupę Biegową, LZS Pelikan Grabów, Akademię Piłkarską Ostrzeszów

✅ Aktywnie działamy jako członek Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Nie mogło nas więc zabraknąć w najważniejszej publikacji roku, czyli katalogu eksportowym polskiej branży meblarskiej. Ma on na celu budowanie na świecie świadomości o polskiej branży meblarskiej, a także promowanie polskich firm meblarskich za granicą.

Dziękujemy, że byliście z nami! Do zobaczenia w 2019!